II Niedziela Wielkiego Postu- 25 II 2018r.

1. Serdecznie pragnę podziękować ks. prof. dr hab. Piotrowi Andryszczakowi za  obecność wśród nas i wygłoszone do nas Słowo Boże.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje w naszej parafii w kwocie 2530 zł.

3. Dzisiaj po Sumie Droga Krzyżowa, a o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i 20.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Godzina święta w czwartek po Mszy świętej o godz. 7.00. W pierwszy piątek Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź święta od godz. 15. 30. Do chorych pojadę od godz. 10.00.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszki na misje „Ad Gentes”.

7. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży. O taką posługę w sobotę proszę rodziny z ul. Pienińskiej: Luberda Helena, Szewczyk Henryka, Gromada Anna.

8. Rada Parafialna upoważniła mnie, abym jeszcze raz zwrócił się do tych parafian, którzy wykonali podpiwniczenie na cmentarzu na grobach swoich bliskich w 2016 i 2017r. Prosimy, aby uiścili właściwe opłaty według cennika - wisi w gablocie na ścianie kościoła. W 9-ciu przypadkach opłacone są tylko nagrobki pomników, a nie podpiwniczenia, które traktowane są jako grobowce.

I Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2018

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje w naszej parafii. Po Sumie Droga Krzyżowa. O godz. 14.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz uczestnictwo w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.

2. W przyszłą niedzielę -  dzień modlitw, postu i Solidarności z Misjonarzami Ad Gentes. Ofiary do puszki zostaną przeznaczone na Misje.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła z ul. Pienińskiej przez Marię Wróbel i Czesława Domalika.

4. Rachunek za ogrzewanie kościoła za grudzień i styczeń wyniósł 6 152,03 zł.

5. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży. O taką posługę w sobotę proszę rodziny
z ul. Pienińskiej: Domalik Zofia, Suska Dorota, Ciężobka Małgorzata.

V Niedziela zwykła 4 II 2018

1.     Po Sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

2. Dzisiaj drugi dzień 40-godzinnego nabożeństwa, które zakończymy nieszporami o godz. 14.30. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do licznego udziału.

3. Nowennę przed 100-tną rocznicą uzyskania przez Polskę niepodległości  będziemy odmawiać w III piątki miesiąca.

4. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na ogrzewanie przez Jana i Antoninę Kozieł oraz rodzinę Klimek.

5. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży. O taką posługę proszę rodziny z ul. Pienińskiej: Trynka Stanisław, Domalik Stanisława, Domalik Katarzyna.

6. Kalendarz  liturgiczny:

- W poniedziałek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy;

-We wtorek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

VI Niedziela Zwykła 11 II 2018

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Dzisiaj również III dzień nabożeństwa 40- godzinnego - zakończymy je nieszporami o godzinie 14.30, serdecznie zapraszam.

2. W środę Środa Popielcowa, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości, od którego nie ma żadnej dyspensy.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane o godz. 16.00 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane o godz. 14.30. Słowo Boże w tym roku wygłosi do nas  ks. Michał Mroszczak wikariusz parafii NSPJ, po Gorzkich Żalach Msza święta bez kazania.

5. Rekolekcje w naszej parafii odbywać się będą od IV niedzieli Wielkiego Postu, wygłosi je ks. Robert Wróblewski - Salezjanin. Zachęcam do pobożnego i religijnego przeżywania tego świętego czasu oraz do licznego udziału w nabożeństwach.

6. W tym tygodniu przypada III piątek i niedziela miesiąca. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed 100-tną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ofiary z niedzieli przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii.

7. Bóg zapłać za ofiarę złożoną  na ogrzewanie przez  rodzinę Wach z ulicy ks. Tischnera.

8. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży. O taką posługę w sobotę proszę rodziny z ul. Pienińskiej: Ciężobka Bogdan,  Durka Zofia, Ciężobka Helena.

IV Niedziela Zwykła 28 I 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy 40- godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Adoracji, która potrwa do godz. 14.30; zakończymy Ją nieszporami.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje w naszej parafii w kwocie 2710 zł.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Godzina święta po Mszy świętej o godz. 7.00. W pierwszy piątek Msze święte o godzinie 8.00 i 17.00. W tym dniu przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Do chorych pojadę od godz. 10.00. Spowiedź święta od godz. 16.15.  Po Mszy świętej wieczornej bardzo proszę młodzież o uporządkowanie dekoracji świątecznej.

4. Kalendarz liturgiczny:

- W dniu dzisiejszym wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła;

- W środę wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera;

- W sobotę wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika.

5. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na ogrzewanie kościoła przez Krystynę i Wacława Zagatów.

6. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży. O taką posługę w sobotę proszę rodziny z ulicy Pienińskiej: Zygmund Wioletta, Kamińska Halina, Luberda Teresa.